GSG Towers z kontraktem od Siemens Gamesa Renewable Energy

Data: 11.03.2019

Spółka GSG Towers uzyskała od jednego z największych producentów turbin dla energetyki wiatrowej zamówienie na dostawę 14 kompletnych, lądowych wież wiatrowych. Zamówienie od Siemens Gamesa Renewable Energy o wartości ponad 5 mln EUR będzie realizowane w ramach projektu budowy farmy wiatrowej Barwice o mocy 42 MW. Na farmę wiatrową złoży się 14 turbin, o jednostkowej mocy rzędu 3 MW. Dla GSG Towers to przede wszystkim droga prowadząca do pozyskania zamówień w zakresie produkcji wież dla morskiej energetyki wiatrowej – offshore, gdzie  Siemens Gamesa jest niekwestionowanym liderem. Uzyskanie referencji przy współpracy z Siemens Gamesa Renewable Energy jest najlepszą formą akredytacji Spółki ułatwiającą rozpoczęcie współpracy z pozostałymi parterami biznesowymi – liderami branży, dla których szczególnie istotny jest  fakt posiadania przez zakład kompetencji w obszarze dostaw komponentów dla morskich farm wiatrowych offshore.

Cieszymy się z zaangażowania silnego lokalnego partnera w Polsce, w ramach uzgodnionej już współpracy z GSG Towers sp. z o.o.  Polska jest świetną lokalizacją dla energetyki wiatrowej, kraj ma duży potencjał w dalszej ekspansji tego zrównoważonego źródła energii, a jednocześnie już teraz posiada doświadczony i zaawansowany technologicznie przemysł energetyki wiatrowej. Współpraca z GSG Towers jest zatem ważnym krokiem dla Siemens Gamesa, w kierunku dalszego rozwoju, a także wzmocnienia naszych lokalnych partnerówmówi Taam Momen, szef działu zakupów Towers & Blades, Siemens Gamesa Renewable Energy.

Pozytywne sygnały odnośnie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, z potencjałem sięgającym nawet 8 GW mocy zainstalowanej do roku 2035 pozwala spółce doskonale wpisać się w oczekiwania rynku i być istotnym elementemłańcucha dostaw dla projektów realizowanych w Polsce i na obszarze całego Morza Bałtyckiego.

Sprawdzona i godna zaufania technologia, która zapewnia stabilne wytwarzanie energii, przy konkurencyjnych kosztach i równoczesnym wykorzystaniu najnowszych technologii, sprawia, że energetyka wiatrowa stała się jedną z najważniejszych gałęzi sektora energetyki odnawialnej, który stanowi  jeden z kluczowych segmentów działalności siostrzanej spółki Stoczni Gdańsk. Kontrakt z Siemens Gamesa, podobnie jak niedawno podpisane zamówienie z Aker Solutions potwierdza dobrą ocenę możliwości technicznych i  zdolności produkcyjnych zakładu. Jak podkreślają klienci szczególnie istotne jest położenie zakładu ,pozwalające na realizację kompletnych konstrukcji wielkogabarytowych z pełnym montażem i załadunkiem. Niewątpliwie do zainteresowania klientów przyczyniła się zmiana struktury właścicielskiej, która daje gwarancję bezpieczeństwa finansowego i stabilnej polityki Spółki.

poprzedni wpis następny wpis