GSG Towers z kontraktem dla Aker Solutions

Data: 21.02.2019

Spółka GSG Towers(siostrzana spółka Stoczni Gdańsk) zawarła z norweskim AKER SOLUTIONS kontrakt na montaż wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Dla GSG Towers i Stoczni Gdańsk to ważny krok w otwarciu na rynek offshore.

W ramach zawartej umowy GSG Towers przygotuje montaż, instalację wyposażenia i przeprowadzenie testów funkcjonalności wielkogabarytowych konstrukcji stalowych – Templates. To podstawa konstrukcji subsea, integralnie związanych z eksploatacją pola naftowego. Prace nad realizacją zadania(część projektu rozwoju pola Johan Castberg na Morzu Barentsa) zaplanowane są do końca marca 2019r.

Bezpośrednie relacje biznesowe z tak istotnym klientem jak AKER otwierają przed nami nowe możliwości współpracy w sektorze offshore i potwierdzają zdolności produkcyjne w zakresie  zaawansowanych konstrukcji stalowych. To także sygnał dla partnerów biznesowych w branży, że powoli wracamy na właściwy kurs, a działania nowego właściciela przynoszą rezultaty– powiedział Adam Krzemiński, wiceprezes zarządu Stoczni Gdańsk i GSG Towers.

Realizacja zawartego kontraktu, jest potwierdzeniem kompetencji i technologicznych możliwości zakładu. Sektor offshore jest pod tym względem bardzo wymagający, a podpisana umowa to ważny sygnał w kontekście odbudowy i rozwijania kompetencji produkcyjnych polskich stoczni. Przy realizacji montaży GSG Towers będzie dodatkowo koordynować dostawy depozytów (wyposażenia Template) z Polski, Norwegii i Hiszpanii.

W drugiej połowie 2018 roku spółki z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu przejęły 81,05% akcji Stoczni Gdańsk S.A. oraz 50% udziałów GSG Towers Sp. z o.o. Głównym celem nowego właściciela jest odbudowanie kompetencji okrętowych i wykorzystanie tych już istniejących, m.in. w zakresie produkcji wież wiatrowych. W Stoczni Gdańsk i GSG Towers pracuje łącznie prawie 860 osób.

poprzedni wpis następny wpis