Linia Konserwacyjno – Malarska

Wybudowana w 2001 roku na terenie Stoczni Gdańsk S.A. linia konserwacyjnoo – malarska jest jedną z nowocześniejszych linni tego typu na Wybrzeżu. W ramach poprawy systemu ochrony środowiska w 2001r. Stocznia wprowadziła nową metodę pracy na linii czyszczenia i malowania, biorąc pod uwagę najnowszy system ochrony przed szkodliwym działaniem na środowisko. Posiadamy dwie kabiny malarskie, oraz dwie śrutownicze. Dzięki kabinie śrutowania możliwe jest czyszczenie i malowanie kilku elementów jednocześnie zgodnie ze standardami ISO. Na linii tej mamy też możliwości pełnej metalizacji konstrukcji.

Dzięki optymalnym wymiarom linia malarska może pomieścić konstrukcje o wadze nawet 300 ton. Linia Konserwacyjno Malarska ma komorę o wymiarach 20x20x80 metrów długości i jest jedną z największych tego rodzaju komór do prac konserwacyjno malarskich w Europie

Obecnie tuż obok linii z roku 2001 powstaje nowa hala przeznaczona do konserwacji i malowania wież dla elektrowni wiatrowych. Jest to element planu podwojenia obecnych mocy produkcyjnych GSG Towers.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O WIEŻACH WIATROWYCH