Współpraca z Konecranes!

Data: 18.03.2019

Przedstawiciele Stoczni Gdańsk S.A. podpisali umowę ramową z fińskim liderem w branży produkcji dźwigów firmą Konecranes. Na podstawie umowy klient zapowiedział złożenie zamówienia, dotyczącego realizacji dźwigów portowych, co dla Stoczni Gdańsk oznacza, że jest na dobrej drodze do podjęcia stałej współpracy z fińskim gigantem.  Konecranes doceniło zarówno możliwości techniczne, jak i położenie przedsiębiorstwa, podkreślając że Gdańsk i Gdynia tworzą obecnie bardzo interesujący dla zagranicznych klientów hub przemysłowy.

W wizycie w Hyvinkää, uczestniczył także Andrzej Kensbok Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. – właściciela Stoczni Gdańsk  i GSG Towers, który podczas konferencji dla PAP skomentował zawarcie umowy ramowej „Nie chcemy być tylko poddostawcą na rynku stoczniowym. Zależy nam na silnej marce, którą odbudujemy dzięki bezpośredniej współpracy z najważniejszymi firmami w branży. Takie umowy to gwarancja stabilnego portfela zamówień„.

Strona fińska zaprezentowała także część swojego imponującego know-how podczas zwiedzania jednego z zakładów produkcyjnych. Warto odnotować, że Konecranes posiada swoje zakłady produkcyjne na kilku kontynentach, zatrudniając przeszło 16.000 pracowników, co zapewnia  sprzedaż na poziomie EUR 3,1 mld rocznie.

poprzedni wpis następny wpis