Medal „Za Zasługi Dla Obronności Kraju” dla Stoczni Gdańsk

Data: 22.12.2017

W czwartek 21 grudnia 2017 roku w Warszawie, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, w uznaniu działań na rzecz bezpieczeństwa kraju i walki o niepodległość Polski, odznaczył złotym medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju”: Kopalnię Węgla Kamiennego „Wujek”, Stocznię Szczecińską i Stocznię Gdańsk S.A. 

– Daliście przykład Narodowi jak zwyciężać, daliście przykład Narodowi, że trzeba się przemocy przeciwstawić i Wy wydobyliście z narodu tę moc, która ostatecznie doprowadziła Polaków do niepodległości, która dalej prowadzi nas do odbudowy państwa polskiego. Dzięki Waszemu poświęceniu, wiemy dziś, że nie ma ceny, której nie warto byłoby zapłacić, żeby Polska była wielka, solidarna i niepodległa. Dziękuję w imieniu Rzeczpospolitej, – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas ceremonii wręczenia odznaczeń.

– Stocznia Gdańska to kolebka „Solidarności”, to symbol walki o wolność i demokrację naszego kraju. Za tę wolność Stocznia zawsze będzie gotowa walczyć. Odznaczenie Stoczni Gdańskiej to wielkie wyróżnienie, ale też wielkie zobowiązanie, za to wyróżnienie dziękujemy w imieniu stoczniowców, – mówił  Wiceprezes Stoczni Gdańsk S.A. Przemysław Sztandera.

Żródło: www.mon.gov.pl
Fot.: por. Robert Suchy /CO MON

poprzedni wpis następny wpis