Grupa Przemysłowa Baltic z umową na trafostacje dla MFW Baltic Power

Data: 12.10.2023

4. października bieżącego roku Baltic Operator Sp. z o.o., spółka należąca do Grupy Przemysłowej Baltic, w skład której wchodzi również Stocznia Gdańska,  podpisała umowę na wykonanie dwóch morskich trafostacji (OSS) dla projektu bałtyckich farm wiatrowych.

Baltic Operator w ramach powierzonego kontaktu wyprodukuje konstrukcje stalowe dwóch trafostacji o łącznej masie 2 600 ton. Produkcja morskich stacji transformatorowych dla pierwszej polskiej farmy wiatrowej na Bałtyku rozpocznie się w tym miesiącu i będzie prowadzona równolegle w zakładach produkcyjnych Grupy Przemysłowej Baltic w Gdańsku i Gdyni.   

– Cieszymy się, że nasze kompetencje i wieloletnie doświadczenie w zakresie wytworu konstrukcji na rzecz morskiej energetyki wiatrowej, a szczególnie trafostacji, zostaną wykorzystane do budowy MFW również na rodzimym rynku. Do tej pory zrealizowaliśmy bowiem wiele kontraktów dla europejskich i amerykańskich farm wiatrowych. Nasza spółka rozwija sukcesywnie kompetencje w zakresie realizacji konstrukcji na rzecz MEW a pozyskanie niniejszego kontraktu jest dowodem na zaufanie w nasze możliwości i umiejętności wytwórcze jako Grupy. Podpisana umowa stanowi nie tylko ważny krok w realizacji strategii naszej Grupy, ale zapewnia też solidną podstawę dla kolejnych wspólnych przedsięwzięć z naszymi biznesowymi partnerami  – informuje Prezes Grupy Przemysłowej Baltic, Pan Henryk Ogryczak.

Produkcja przedmiotowych trafostacji wchodzi do realizacji w sposób płynny po dostawie ze stanowisk roboczych w Gdyni jeszcze w tym miesiącu dwóch trafostacji na Amerykański rynek.

Grupa Przemysłowa Baltic jest największym i najbardziej doświadczonym wytwórcą trafostacji oraz wież wiatrowych w Polsce.

Lista głównych projektów dotyczących trafostacji dostarczonych przez Grupę Przemysłową Baltic:

poprzedni wpis następny wpis