Pierwsze dwa z dziewięciu bloków w drodze do klienta

Data: 20.10.2023

We wtorek, 17 października br odbył się załadunek kolejnych bloków dla fińskiego klienta, będącego jedną z wiodących firm stoczniowych, specjalizujących się w budowie statków wycieczkowych, promów pasażerskich i statków specjalnych. 🚢

W ramach stałej współpracy w Baltic Operator od 2018 roku zrealizowano już budowę ponad 9 000 ton stalowych bloków. Wtorkowy załadunek dotyczył dwóch (o łącznej masie 652 ton) z dziewięciu bloków realizowanych w ramach tego projektu a całkowita masa do wykonania w tym roku wyniesie 3 443 ton. Zakres wykonany przez Baltic Operator dotyczy również wyposażania oraz prac malarskich.

Pierwsza z trzech bliźniaczych jednostek, w realizacji której Baltic Operator również brał udział, już w 2024 roku przyjmie pierwszych gości. Jednostki o długości 365 metrów będą mogły pomieści ponad siedem tysięcy pasażerów, a statek obsługiwany będzie przez dwa tysiące członków załogi. Przekazywane w październiku br. bloki trafią do Finlandii, gdzie w stoczni klienta zostaną wraz z innymi blokami połączone w kadłub, a następnie po pracach montażowych i wyposażeniowych w 2026 roku przekazane do końcowego odbiorcy.

poprzedni wpis następny wpis