GSG ocenione bardzo wysoko za prace przy produkcji elementów morskiej farmy wiatrowej – Veja Mate

Data: 01.09.2016

Firma Bladt Industries wydała pozytywną ocenę współpracy z Grupą Stoczni Gdańsk. Prace polegające na wykonaniu 67 klatek anodowych trwały od października 2015 do sierpnia 2016 roku. Zleceniodawca, wypełniając Ankietę Oceniającą Stopień Zadowolenia Klienta, zwrócił szczególną uwagę na jakość współpracy z biurem kontraktacji, a także umiejętności i profesjonalizm w działaniu Managera Projektu –Marcina Nalesińskiego, GSG Towers.

Veja Mate to morska farma wiatrowa powstająca 95 km od wyspy Borkum, na niemieckiej części Morza Północnego. Szacuje się, że w roku 2018, kiedy planowane jest zakończenie inwestycji, 67 turbin wiatrowych postawionych na farmie Veja Mate zdolnych będzie produkować około 402 megawaty energii rocznie, co pozwoli na zasilenie w prąd elektryczny nawet 400 000 gospodarstw domowych w Niemczech. Dzięki temu do atmosfery przedostanie się o 18 milionów ton CO2 mniej.

Ankiety Oceniające Stopień Zadowolenia Klienta są dla nas bardzo ważnym źródłem informacji. Dzięki nim otrzymujemy pełną i rzetelną ocenę naszej pracy, którą wydają sami klienci – mówi Jarosław Łasiński, prezes GSG Towers. – Ankieta przygotowana przez firmę Bladt Industries pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku. Utrzymując wysoką jakość produktów i usług, Grupa Stoczni Gdańsk potwierdza swoją silną pozycję na światowym rynku produkcji morskich konstrukcji stalowych. Chciałbym szczególnie gorąco podziękować załodze, bez jej codziennej ciężkiej pracy nie osiągnęlibyśmy wysokich standardów produkcji, za które tak mocno chwalą nas kontrahenci.

Klatki anodowe przygotowane przez Grupę Stoczni Gdańsk dla Bladt Industries stanowią element ochrony antykorozyjnej wież wiatrowych. Dzięki nim możliwe jest znaczące wydłużenie żywotności potężnych konstrukcji. 

To nie pierwszy tak poważny projekt, po zakończeniu którego Grupa Stoczni Gdańsk otrzymała wysokie oceny duńskiego klienta. W marcu bieżącego roku równie pozytywna opinia spłynęła do Gdańska po zakończeniu realizacji projektu polegającego na produkcji elementów wykorzystanych przy budowie morskiej elektrowni wiatrowej Wikinger – GSG wykonało wtedy elementy rurowe systemu cementowego oraz drzwi wodoszczelne z ościeżnicą.

następny wpis