pl
en
Aktualności

2016-09-16

Kolejne zlecenia od Marine Projects Ltd.

Grupa Stoczni Gdańsk podpisała list intencyjny z firmą Marine Projects Ltd. Zakłada on prefabrykację przez GSG sekcji płaskich, które zostaną wykorzystane przy budowie promu pasażersko-samochodowego.

2150 ton sekcji płaskich sprefabrykuje Grupa Stoczni Gdańsk w pierwszym kwartale 2017 roku. Sekcje będą elementami 160 metrowej nadbudówki promu pasażersko-samochodowego, budowanej przez Marine Projects Ltd. Jednostka przeznaczona będzie do przewozu 1900 pasażerów oraz aż 300 samochodów osobowych.

To nie pierwsze tak duże zlecenie realizowane dla tego klienta. W lipcu z powodzeniem zakończył się trwający od marca projekt zakładający produkcję przez GSG elementów statku  budowanego także przez gdańską firmę Marine Projects Ltd. W ramach kontraktu wykonany został blok i sekcje o łącznej masie 509 ton. Oprócz tego GSG zrealizowała częściowe wyposażenie ślusarskie jednostki, która służyć będzie do transportu żywych ryb.

Prace wykonane zostały zgodnie z terminami kontraktowymi, a sama współpraca z klientem przebiegała bardzo dobrze. - mówi Przemek Kaszubowski, Dyrektor Handlowy GSG.


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację jego polityki prywatności.