pl
en
Aktualności

2016-07-12

GSG na II Międzynarodowych Targach Przemysłu Jądrowego

W dniach 28-30 czerwca odbyły się II Międzynarodowe Targi Przemysłu Jądrowego w Paryżu. Grupa Stoczni Gdańsk miała okazję do zaprezentowania we Francji swoich możliwości i kompetencji w zakresie produkcji konstrukcji stalowych dla branży energetyki jądrowej.

Udział w targach był istotnym wydarzeniem z perspektywy zacieśniania przez GSG zagranicznej współpracy biznesowej oraz docierania z szeroką ofertą produktową do nowych kontrahentów.

Wkraczanie Grupy Stoczni Gdańsk na nowe rynki możliwe jest przede wszystkim dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wysokiej jakości oferowanych produktów i usług.  W tym kontekście to właśnie branża energetyki jądrowej może stać się ważnym rynkiem dla spółek Grupy Stoczni Gdańsk. Nowoczesne konstrukcje stalowe produkowane w Gdańsku mogłyby być  z powodzeniem wykorzystywane przy budowie infrastruktury elektrowni atomowych na całym  świecie.

„Polska, pomimo, że nie posiada jeszcze elektrowni jądrowych, dysponuje już kompetentnymi ośrodkami badawczymi i przedsiębiorstwami, które z powodzeniem realizowały i realizują określone projekty na rzecz energetyki jądrowej” – powiedział, w podsumowaniu prezentacji promującej polski przemysł, Pan Andrzej Piotrowski, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Grupę Stoczni Gdańsk reprezentowali podczas targów: Przemek Kaszubowski – Dyrektor Handlowy  GSG oraz Paweł Mawduk – Inżynier Zmian w Komitecie ds. Innowacyjności GSG.


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację jego polityki prywatności.